Technologie a konstrukce lyží
Twin tip
Označení pro lyže se symetrickou délkou špičky a patky (resp. patka má stejný tvar jako špička lyže). Twintip tak rozšiřuje možnosti lyže a umožňuje i jízdu po zadu (na switch). Díky volnosti a pohyblivosti, kterou twintip jezdci nabízí, se tato konstrukce používá u freestylových i u většiny freeridových lyží.
Early taper
Posouvá nejširší bod dále od konce lyže směrem k jejímu středu (často u špičky i patky). Redukuje tak drhnutí lyže v hlubokém sněhu.
Reverse sidecut
Typický pro prašanová prkna. Reverse sidecut má nejširší bod nikoliv na špičce nebo patce, ale na středu pod vázáním. Tím lyže zůstává výše na povrchu prašanu a umožňuje tak efektivní plutí.
Rocker / Early rise
Rocker neboli early rise (označení u lyží LINE) znamená, že kontaktní bod se posouvá dále od špiček. Lyže tak začíná stoupat ke špičce mnohem dříve. To jí umožní snažší vyplutí nad sníh a celkově pohodlnější ,,surfování" v hlubokém prašanu.
Reverse camber
Technologie určená pro prašanové speciály. Lyže s reverse camber má opačné prohnutí než klasická lyže. To jí dává možnost perfektního plutí v nejhlubším sněhu a to i při jízdě na switch.
Zero (flat) camber
Lyže se zero camber má nulové prohnutí jádra. V hlubokém sněhu tedy pluje snadněji než klasická lyže. Přesto zůstává relativně univerzální a snadno si poradí i se sjezdovkou.